Sport

Fenomenalny mecz narodowej kadry Brazylii - wygrana z zespołem narodowym Korei Południowej rezultatem 4 do 1!

Niesamowite spotkanie narodowej kadry Brazylii - triumf z drużyną narodową Korei Południowej rezultatem 4:1!

Nie da się ukryć, że aktualnie rozgrywane mistrzostwa świata są niezwykłe pod wieloma względami. Zakończyły się zmagania grupowe, więc nadszedł czas na to, co sympatycy futbolu najbardziej uwielbiają. Chodzi oczywiście o play offy, gdzie przegrana może Cię wyeliminować z mistrzostw oraz marzeń o wygraniu tytułu mistrzowskiego. Kadra Polska poniosła porażkę w niedzielę z narodową drużyną Francji wyniki 1:3 i została wyeliminowana z mistrzostw świata. To jednak nie oznacza końca emocji dla piłkarskich kibiców w naszym kraju, ponieważ turniej wciąż trwa. Trzeba z pewnością podziwiać grę kadry Brazylii, gdyż z pojedynku na pojedynek wygląda dużo lepiej. Spotkanie 1/8 finału z reprezentacją Korei Południowej było tego bardzo dobrym przykładem, gdzie gracze narodowej reprezentacji Brazylii postanowili urządzić sobie wielkie strzelanie w pierwszej połowie. Pierwsza bramka dla brazylijskiej drużyny narodowej strzelona została już w szóstej minucie, a jej strzelcem był Vinicius Jr, który fantastycznie poradził sobie w polu karnym z defensywnymi graczami przeciwnika.

Należy zaznaczyć fakt, iż pierwsza część spotkania była prawdziwym koszmarem dla kadry narodowej Korei Południowej. Szczególnie, że pierwsza odsłona skończyła się prowadzeniem reprezentacji narodowej Brazylii wynikiem 4:0. Kolejne trafienia zdobywali Neymar, Richarlison oraz Paqueta. Futbolowi sympatycy obecni na stadionie mogli odczuwać satysfakcję, gdyż mieli szansę podziwiać istny popis Brazylii. Tempo tego starcia zdecydowanie spadło w drugich 45. minutach. Gracze Brazylii starali się tworzyć kolejne akcje, lecz piłkarze reprezentacji narodowej Korei Południowej fenomenalnie się bronili. W końcówce meczu narodowa drużyna Korei Południowej strzeliła bramkę na otarcie łez, która była ozdobą spotkania. Na strzał zza szesnastki zdecydował się napastnik narodowej reprezentacji Korei Południowej, a bramkarz brazylijskiej reprezentacji narodowej nie miał szans na skuteczną obronę. To spotkanie finalnie zakończyło się wynikiem 4:1 dla narodowej reprezentacji Brazylii, która w kolejnej fazie mierzyć się będzie z narodową reprezentacją Chorwacji. Stawką tego meczu będzie kwalifikacja do półfinału mistrzostw świata i pewność walki o medal.