Sport

W spotkaniu otwarcia mundialu narodowy zespół Ekwadoru pokonała reprezentację narodową Kataru wynikiem 0:2!

Narodowa reprezentacja Ekwadoru wygrywa z narodową drużyną Kataru w inauguracyjnym meczu mundialu wynikiem 0:1!

Mundial to futbolowa impreza, która ma miejsce co 4 lata. Z pewnością futbolowi fani z całej świata czekają z niecierpliwością na inauguracyjny pojedynek mistrzostw świata. Przy mundialu w Katarze, który wystartował w ten weekend było identycznie. Pierwszy pojedynek poprzedziła oficjalna ceremonia otwarcia mistrzostw świata, która wyglądała fantastycznie. Później jednak przyszedł czas na piłkę nożną i futbolowi wielbiciele znajdujący się na trybunach a także przez odbiornikami oczekiwali niezwykłego meczu. Już od pierwszego gwizdka emocji nie zabrakło, ponieważ zawodnicy kadry Ekwadoru naprawdę szybko strzelili bramkę. Emmer Valencia trafił do siatki już po trzech minutach i zdawało się, iż reprezentacja narodowa Kataru będzie miała niesamowicie ciężko w tym meczu. Arbiter tego spotkania postanowił jednak sprawdzić z pomocą systemu VAR prawidłowość tego trafienia i okazało się, iż w chwili dogrania zawodnik znalazł się na spalonym. Organizatorzy tych mistrzostw mieli więc naprawdę sporo szczęścia w tej sytuacji.

Reprezentacja Ekwadoru pomimo anulowania pierwszego trafienia nie planowała zaprzestać ataków. Zawodnicy reprezentacji Ekwadoru atakowali i nieustannie mieli pod kontrolą tempo w tym spotkaniu. Napastnik narodowej drużyny Ekwadoru kilka minut później znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem reprezentacji narodowej Kataru i został przez niego powalony. Sędzia nie zastanawiał się nawet przez chwilę i podyktował jedenastkę, a bramkarzowi pokazał żółty kartonik. Rzut karny na bramkę zmienił kapitan narodowej reprezentacji Ekwadoru Valencia. Kadra Kataru wyglądała źle względem swoich oponentów. Golkiper drużyny narodowej Ekwadoru przez sporą część meczu nie miał za dużo pracy, ponieważ po stronie Kataru nie było widać pomysłu na to spotkanie. W 31 minucie wpadła druga bramka dla reprezentacji narodowej Ekwadoru, a autorem ponownie był Valencia. W trakcie pierwszej połowy meczu nie oglądaliśmy już więcej trafień. Podczas drugiej połowy obie drużyny wyraźnie zredukowały rytm i na boisku działo się niewiele. Ten mecz finalnie skończył się rezultatem 2:0 dla narodowego zespołu Ekwadoru, która doskonale zaczęła turniej. Natomiast drużyna narodowa Kataru jest w tej chwili w trudnej sytuacji i może mieć trudności z awansem do kolejnej fazy turnieju.