Zdrowie
Profilaktyka

Dno miednicy - jaką pełni funkcję?

Należałoby zdawać sobie sprawę z tego, że mięśnie dna miednicy, inaczej mięśnie Kegla, to ogromnie ważna partia mięśni, która odpowiada m.in. za utrzymanie moczu (zwłaszcza w przypadku kobiet). Wspomniane mięśnie podtrzymują także w odpowiedniej pozycji narządy które znajdują się w miednicy. Poza tym, że powinny być one sprawne oraz mocne, każdy bez wyjątku powinien przypilnować to, aby nie były aż nazbyt napięte. Mięśnie dna miednicy są odpowiedzialne za utrzymywanie moczu w naszym pęcherzu a także określonych narządów w brzusznej jamie, co niewątpliwie trudno też ukryć.

W centrum terapii Dna miednicy prowadzonym przez nas, w odpowiedni sposób bardzo staramy się uzyskiwać możliwie jak najbardziej przyjemne fizjoterapeutyczne efekty, oferować potrzebną pomoc na poziomie najwyższym, klientom z problemami ginekologicznymi, proktologicznymi a także urologicznymi. Przy tego typu nieprzyjemnościach niezwykle ważny jest aspekt związany z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta lub też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Na dodatek powinno się zwrócić uwagę na konkretne ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy. Jest możliwość wykonywania ich zarówno na leżąco, na siedząco jak i na stojąco. Fakt odnoszący się do tego, że przerwa pomiędzy skurczami powinna być mniej więcej tak samo długa jak sam skurcz, podczas wprowadzania kilku skurczów mięśni dna miednicy jest równie ważny. Podczas gdy uzyskamy efektywność, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy tak naprawdę w każdej sytuacji, choćby w trakcie wracania autobusem do domu lub siedząc przed telewizorem. Ćwiczenia regularne wzmacniają mięśnie a także zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to wyjątkowo ważne podczas ciąży.}

Zostaw komentarz