Zdrowie
Profilaktyka

Dno miednicy - ważny element naszego organizmu

Powinno się być świadomym tego, że jeśli mowa o mięśniach dna miednicy, lub określane jako mięśnie Kegla, to niezwykle istotna grupa mięśni, która jest odpowiedzialna między innymi za utrzymywanie moczu (szczególnie gdy mówimy o kobietach). Wspomniane mięśnie podtrzymują też w prawidłowej pozycji narządy znajdujące się w naszej miednicy. Z tego względu każdy bez wyjątku powinien w porządny sposób zatroszczyć się o to, aby były one nie tylko mocne i sprawne, ale też nie były nadmiernie napięte. Trudno też ukryć, iż mięśnie dna naszej miednicy są odpowiedzialne za dobre utrzymanie moczu w ludzkim pęcherzu a także niektórych narządów w jamie brzusznej.

W centrum terapii Dna miednicy prowadzonym przez nas, w adekwatny sposób bardzo staramy się uzyskiwać możliwie jak najbardziej korzystne efekty fizjoterapeutyczne, oferować pomoc na najwyższym poziomie, klientom z problemami proktologicznymi, urologicznymi oraz ginekologicznymi. W tego rodzaju niedogodnościach niezwykle istotny jest aspekt powiązany z osobistym podejściem do wszystkich pacjentów. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Oprócz tego warto zwrócić uwagę na poszczególne ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy. Siedząc, leżąc jak i stojąc również istnieje możliwość wykonywania ich. Fakt dotyczący tego, że przerwa między skurczami powinna być bez mała tak samo długa jak skurcz, podczas wykonywania kilku skurczów mięśni dna miednicy jest równie ważny. Kiedy dojdziemy do wprawy, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy tak naprawdę w każdej możliwej sytuacji, np. w trakcie wracania autobusem do domu lub siedząc przed telewizorem. Cykliczne ćwiczenia zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej a także wzmacniają mięśnie. Jest to wyjątkowo ważne podczas ciąży.}

Zostaw komentarz