Zdrowie
Profilaktyka

Jakie funkcje spełnia dno miednicy?

Trzeba wiedzieć, że jeśli chodzi o mięśnie dna miednicy, bądź też nazywane mięśniami Kegla, to niezmiernie istotna grupa mięśni, która odpowiada m.in. za utrzymanie moczu (zwłaszcza w przypadku kobiet). Wspomniane mięśnie podtrzymują również w właściwej pozycji narządy które znajdują się w miednicy. Z racji tego każdy bez wyjątku powinien w zadowalający sposób zatroszczyć się o to, aby były one nie tylko sprawne i mocne, ale też nie były przesadnie napięte. Mięśnie dna naszej miednicy są odpowiedzialne za utrzymanie moczu w pęcherzu i dodatkowo określonych narządów w brzusznej jamie, co niewątpliwie trudno też ukryć.

My, jako pracownicy centrum terapii Dna miednicy w odpowiedni sposób staramy się osiągać możliwie najbardziej pozytywne fizjoterapeutyczne efekty, dostarczać pomoc na poziomie najwyższym, badanym z problemami ginekologicznymi, urologicznymi oraz proktologicznymi. W tego rodzaju trudnościach bardzo ważny jest aspekt powiązany z osobistym podejściem do wszystkich pacjentów. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Oprócz tego każdy z nas powinien zwrócić szczególną uwagę na niektóre ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy. Siedząc, leżąc jak i stojąc również istnieje możliwość wykonywania ich. Fakt odnoszący się do tego, że przerwa między skurczami powinna być bez mała tak samo długa jak skurcz, w trakcie prowadzenia serii skurczów mięśni dna miednicy jest równie znaczący. Podczas gdy uzyskamy pewnego rodzaju kunszt, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy zasadniczo w każdej sytuacji, na przykład w trakcie wracania autobusem do domu lub też siedząc przed telewizorem. Ćwiczenia cykliczne wzmacniają mięśnie a także zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. W okresie ciąży jest to szczególnie ważne.}

Zostaw komentarz